0% found this document useful (0 votes)
145 views3 pages

Priprema Za Ƒas 08

The document is a lesson plan for a class on playtime and grammar. The lesson aims to teach students to communicate about toys using the dialogue "Is this your...? Yes, it is/No, it isn't" and the possessive adjectives "my" and "your". The lesson will involve reviewing vocabulary from the previous class, practicing the dialogue orally and in writing, acting out a story in roles, and completing exercises focusing on the target grammar. A variety of teaching methods like games, acting, and question/answer will be used.
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOC, PDF, TXT or read online on Scribd
0% found this document useful (0 votes)
145 views3 pages

Priprema Za Ƒas 08

The document is a lesson plan for a class on playtime and grammar. The lesson aims to teach students to communicate about toys using the dialogue "Is this your...? Yes, it is/No, it isn't" and the possessive adjectives "my" and "your". The lesson will involve reviewing vocabulary from the previous class, practicing the dialogue orally and in writing, acting out a story in roles, and completing exercises focusing on the target grammar. A variety of teaching methods like games, acting, and question/answer will be used.
Copyright
© © All Rights Reserved
We take content rights seriously. If you suspect this is your content, claim it here.
Available Formats
Download as DOC, PDF, TXT or read online on Scribd
You are on page 1/ 3

ČAS BROJ: 8 ODELJENJE: DATUM:

NASTAVNA TEMA: PLAYTIME


NASTAVNA JEDINICA: PLAYTIME / Lesson 2 - Grammar
TIP ČASA: obrada i utvrđivanje
CILJ ČASA:
Učenici će moći da komuniciraju o igračkama koristeći dijaloški model Is this your …? Yes, it is / No, it isn’t i
prisvojne prideve my i your.
OBRAZOVNI ZADACI:
- ponavljanje vokabulara iz prethodne lekcije What’s this? It’s a …;
- usmeno i pismeno uvežbavanje dijaloškog modela Is this your …? Yes, it is / No, it isn’t kao i prisvojnih prideva
my i your;
- čitanje i izvođenje priče po ulogama (gluma).
VASPITNI ZADACI:
- razvijanje navika pomoći i saradnje u kući;
- razvijanje navika pomoći i saradnje u školi;
- razvijanje kolaborativnih veština u radu.
METODE I TEHNIKE RADA: kombinovano – igra, gluma, pitanja i odgovori, dovršavanje rečenica
odgovarajućim rečima, slušanje i ponavljanje, razgovor, objašnjenje
OBLICI RADA: frontalni, individualni, u paru
NASTAVNA SREDSTVA: poster za priču, fleš kartice (30 – 34), udžbenik, radna sveska, CD
KORELACIJA SA DRUGIM PREDMETIMA / TEMAMA: Građansko vaspitanje – pomoć i saradnja; Srpski jezik
– izražavanje pripadanja – moj / tvoj (prisvojne zamenice u srpskom jeziku / prisvojni pridevi u engleskom jeziku);
Dramska umetnost – izvođenje priče (gluma).

UVODNI DEO:

Pošto nastavnik sa entuzijazmom pogleda domaće zadatke pohvaljujući svaki crtež i napisanu reč, prelazi se na:

Warm – up. Snap. (Igra pogađanja – ponavljanje vokabulara sa pretrhodnog časa - frontalno)

Nastavnik na tabli napiše i naglas izgovori reč – doll. U ruci drži kartice sa igračkama i brzo ih premešta jednu ispred
druge tako da učenici vide šta se na njima nalazi. Kada uoče sliku igračke na koju se reč odnosi, (u ovom slučaju doll)
kažu snap. Postupak se ponavlja za sve ostale reči. Posle odigrane igre, reči se brišu.

GLAVNI DEO:

Lead-in. Talking about the story. (frontalno – ponavljanje priče sa prethodnog časa)

 Nastavnik stavi poster na vidno mesto i postavlja pitanja – Who is in the story? What happened in the stroy?
Which toys appeared in the story? Nastavnik piše reči na tabli.

 Cilj je da se učenici podsete sadržaja priče koju će kasniji glumiti.

Exercise 1. Listen to the story and repeat. Act. (frontalno – slušanje i pokazivanje reči, čitanje teksta po
ulogama i gluma)

 Instrukcija glasi – Open your books at page 14. Look at the story (nastavnik otvara svoj udžbenik i pokazuje
stranu 14). Now listen and read. Učenici slušaju i prate tekst u knjizi. Nakon ovog slušanja, nastavnik se vraća na
pitanja is lead – in faze i ponovo traži odgovore. Now listen, read and repeat. Ovoga puta slušaju, čitaju i
ponavljaju, nastavnik pauzira CD posle svake rečenice (2 X).

 Nastavnik poziva učenike da gledaju slike – Look at the pictures – i uoče radnje koje likovi izvode – and spot the
actions for the story. (Detaljna uputstva Story actions nalaze se u TB, strana 33.) Prođe kroz njih zajedno sa
učenicima.

 Učenici uvežbavaju izvođenje priče u parovima. Nastavnik prati i proverava da li učenici pravilno izgovaraju
izraze i reči.

1
 Parovi koji žele, izvode priču pred odeljenjem.

Exercise 2. Look and say – focus on reading. (frontalno + u paru – usmeno uvežbavanje gramatičke strukture)

 Nastavnik kaže – Look at the pictures – pokaže svaku i pita - What’s happening in this one? Na tabli zapisuje
rečenice iz udžbenika ostavljajući prazno mesto za reči kojima se imenuju igračke:

1 This is my _______. 2 This is your _______. 3 Is this your _______? - ispod rečenice 1 stavlja fleškarticu doll,
ispod rečenice 2 puzzle, ispod rečenice 3 teddy; izgovara i poziva učenike da ponove rečenice – This is my doll. Is this
your puzzle? Is this your teddy? Jezičke strukture se dalje uvežbavaju tako što učenici dolaze ispred table, zamenjuju
kartice novim (car, ball, bag) i izgovaraju rečenice.

 Učenici se vraćaju na zadatak 2 u udžbeniku – Look at picture 1 in your Class Books – pročita rečenicu naglas,
učenici ponove. Isto se radi sa ostalim slikama. Pošto ponove nastavnik uzme svoju torbu (ili neki frugi predmet),
pokaže na sebe i kaže – Look. This is my bag. My bag. Pozove jednog učenika da uzme svoju torbu i kaže – This
is your bag. Your bag. Proveri (po potrebi može i na maternjem) da li učenici razumeju reči my i your.

Exercise 3. Write – focus on my & your. (frontalno + u paru – pismeno uvežbavanje prisvojnih prideva my /
your)

 Nastavnik na tabli napiše: 1 This is ___ pen. 2 This is ___ rubber. Podigne nalivpero, pokaže na sebe i kaže –
This is my pen i upiše my na prazno mesto u prvoj rečenici. Uzme gumicu od jednog učenika i kaže This is your
rubber i upiše reč your na prazno mesto u drugoj rečenici.

 Učenici dalje rade sami, prepisuju rečenice u svesku i upisuju reči koje nedostaju. Rade u parovima. Nastavnik
obilazi, prati, po potrebi pomaže. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 2 my 3 your 4 my

Exercise 4. Write – focus on Yes, it is. No, it isn’t. (frontalno + u paru – pismeno uvežbavanje gramatičke
strukture Yes, it is. No, it isn’t.)

 Nastavnik kaže – Look again at picture 2 in the story on page 14. Nastavnik čita pitanje i odgovor naglas. Učenici
ponavljaju. Postupak je isti i za sliku 3.

 Radi se zadatak 4 – Look at the pictures on page 15 – nast. pokazuje sliku 1, pročita pitanje i pozove jednog
učenika da pročita odgovor. Učenici dalje rade sami, prepisuju pitanja u svesku i daju odgovarajući odgovor. Rade
u parovima. Nastavnik obilazi, prati, po potrebi pomaže. Provera se radi frontalno.

Odgovori: 2 Yes, it is. 3 No, it isn’t.

ZAVRŠNI DEO:

Round – up – Make up your own sentences. (frontalno)

 Učenici govore This is my (bag). Svaki učenik mora da izgovori jednu rečenicu o sebi.

Domaći zadatak: Workbook, page 15.

2
ZAPAŽANJA O ČASU I SAMOEVALUACIJA:

Problemi koji su nastali i kako su rešeni:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

Sledeći put ću drugačije uraditi / promeniti:


____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________________

Opšta zapažanja:
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________________________

You might also like