SMK Seksyen 9 Rancangan Pelajaran Harian Sesi Pagi: Minggu: 12
SMK Seksyen 9 Rancangan Pelajaran Harian Sesi Pagi: Minggu: 12
MINGGU: 12 TARIKH : 18/03/2019 HARI : Isnin MASA : W2: 8.00 pagi hingga
KELAS: 4 Aurora SN MATA PELAJARAN : Matematik Tambahan W4: 9.30 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Quadratic Function `
OBJEKTIF / HASIL i. Understand the concept of quadratic function and MOD PEMBELAJARAN:
PEMBELAJARAN: their graphs. Penerangan
i. Recognize quadratic functions. Perbincangan
ii. Plot graphs of quadratic functions
KRITERIA KEJAYAAN: BAHAN BANTU BELAJAR
(a) based on given tabulated values.
(b) by constructing the tables values. (BBB):
i. Set induction. Buku Teks
ii. Given explanation to students.
iii. Ask student how to find shape of the graphs PETA PEMIKIRAN:
RINGKASAN AKTIVITI:
based on our previous lesson.. Bulatan
iv. Discussion and solution.
ARAS PEMBELAJARAN:
NILAI: Cooperation, patient and carefully Memahami
REFLEKSI: Mengaplikasi
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 18/03/2019 HARI : Isnin MASA : W7: 10.50 pagi hingga
KELAS: 4 Solaris SN MATA PELAJARAN : MATEMATIK W8: 11.50 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Penaakulan Matematik `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Memahami konsep pengkuantiti semua dan sebilangan.
PEMBELAJARAN: Penerangan
i. Membina pernyataan menggunakan pengkuantiti: Perbincangan
(a) semua
(b) sebilangan. BAHAN BANTU BELAJAR
KRITERIA KEJAYAAN: ii. Menentukan sama ada sesuatu pernyataan yang (BBB):
mengandungi pengkuantiti “semua” atau Buku Teks
“sebilangan” itu benar atau palsu.
PETA PEMIKIRAN:
i. Set induksi. Bulatan
ii. Pelajar-pelajar diberikan penerangan.
RINGKASAN AKTIVITI: iii. Pelajar-pelajar diminta menyelesaikan masalah. ARAS PEMBELAJARAN:
iv. Perbincangan dan penyelesaian. Memahami
Mengaplikasi
NILAI: Sistematik, teliti dan bekerjasama.
REFLEKSI: PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 19/03/2019 HARI : Selasa MASA : W3: 8.30 pagi hingga
KELAS: 5 Solaris Sn MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN W4: 9.30 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Linear Programming `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Understand and use the concept of linear programming.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Identify and shade the region in which every point Perbincangan
satisfies a linear inequality.
KRITERIA KEJAYAAN: BAHAN BANTU BELAJAR
2. Find the linear inequality that defines a shaded
region. (BBB):
i. Set induction. Buku Teks
ii. Give explanation to students.
iii. Let them draw straight line and choose one point. PETA PEMIKIRAN:
iv. Substituting that point into inequalities given and Bulatan
RINGKASAN AKTIVITI:
check whether satisfy the condition given.
v. Find the shaded region ARAS PEMBELAJARAN:
vi. Discussion and solution.. Memahami
Mengaplikasi
NILAI: Patients, carefully and coorperation.
REFLEKSI: PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 19/03/2019 HARI : Selasa MASA : W5: 9.30 pagi hingga
KELAS: 4 SOLARIS SN MATA PELAJARAN : MATEMATIK W6: 10.50 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Penaakulan matematik `
Melaksanakan operasi yang melibatkan perkataan MOD PEMBELAJARAN:
OBJEKTIF / HASIL
“tidak” atau “bukan” , “dan” atau “atau” pada Penerangan
PEMBELAJARAN:
pernyataan. Perbincangan
i. Menukarkan kebenaran sesuatu pernyataan yang
di beri dengan menggantikan perkataan “bukan” BAHAN BANTU BELAJAR
atau ‘tidak” dalam pernyataan asal. (BBB):
ii. Mengenal pasti dua pernyataan yang telah Buku Teks
KRITERIA KEJAYAAN:
digabungkan dengan perkataan “dan” atau “atau”.
iii. Membentuk satu pernyataan baharu daripada dua PETA PEMIKIRAN:
pernyataan yang di beri dengan menggunakan Choose an item.
perkataan “dan”.
i. Set induksi. ARAS PEMBELAJARAN:
ii. Pelajar-pelajar diberikan penerangan. Memahami
iii. Pelajar-pelajar diminta mengenal pasti dua Mengaplikasi
RINGKASAN AKTIVITI:
pernyataan daripada gabungan “dan” atau “atau”.
iv. Perbincangan dan penyelesaian. PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
NILAI: Sistematik, teliti dan bekerjasama.
VLE Frog:
REFLEKSI: Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 19/03/2019 HARI : Selasa MASA : W9: 11.50 pagi hingga
W10: 12.50 tengah hari
KELAS: 4 Orion Sk MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN
STANDARD KANDUNGAN: `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
PEMBELAJARAN: Penerangan
Perbincangan
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 20/03/2019 HARI : Rabu MASA : W1: 7.30 pagi hingga
KELAS : 5 METEOR PA MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN W3: 9.00 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Linear Programming `0
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Understand the copcept of linear programming.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Shaded the region on the graph in which every Perbincangan
point satisfies several linear inequalities.
KRITERIA KEJAYAAN: BAHAN BANTU BELAJAR
2. find the linear inequality that defines a shaded
region. (BBB):
i. Set induction. Buku Teks
ii. Give explanation to students.
iii. Let them draw straight line and choose one point. PETA PEMIKIRAN:
iv. Substituting that point into inequalities given and Choose an item.
RINGKASAN AKTIVITI:
check whether satisfy the condition given.
v. Find the shaded region ARAS PEMBELAJARAN:
vi. Discussion and solution.. Memahami
Mengaplikasi
NILAI: Patient, carefully and systematic
PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
VLE Frog:
REFLEKSI:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 20/03/2019 HARI : Rabu MASA : W6: 10.20 pagi hingga
KELAS: 4 Solaris Sn MATA PELAJARAN : Matematik W7: 11.20 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Penaakulan Matematik `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Memahami konsep implikasi.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Mengenal pasti antejadian dan akibat bagi suatu Perbincangan
implikasi jika “p” maka “q”.
KRITERIA KEJAYAAN:
2. Membina pernyataan dalam bentuk implikasi “jika p BAHAN BANTU BELAJAR
maka q”. (BBB):
i. Set induksi. Buku Teks
ii. Pelajar-pelajar diberikan penerangan.
iii. Dengan menggunakan modul pelajar-pelajar PETA PEMIKIRAN:
RINGKASAN AKTIVITI:
diminta menyelesaikan masalah. Bulatan
iv. Perbincangan dan penyelesaian.
ARAS PEMBELAJARAN:
NILAI: Teliti, bekerjasama, sabar Memahami
REFLEKSI: Mengaplikasi
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 20/03/2019 HARI : Rabu MASA : W10: 12.20 tengah hari
KELAS: 4 AURORA SN MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN hingga W11: 1.20 petang
STANDARD KANDUNGAN: Quadratic Function `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Understand the concept of quadratic function.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Recognise quadratic functions. Perbincangan
2. Plot graph of quadratic function based on given
tabulated values BAHAN BANTU BELAJAR
KRITERIA KEJAYAAN: 3. Recognize shapes of graphs of quadratic (BBB):
functions. Buku Teks
4. Relate the position of quadratic function graphs
with types of roots for f(x) = 0 PETA PEMIKIRAN:
i. Set induction. Choose an item.
ii. Given explanation to students.
iii. Ask student to draw quadratic function based on ARAS PEMBELAJARAN:
our previous lesson. Memahami
RINGKASAN AKTIVITI: Mengaplikasi
iv. Given some example.
v. Discussion and solution. PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
MINGGU: 12 TARIKH : 21/03/2019 HARI : Khamis MASA : W3: 8.30 pagi hingga
KELAS: 4 ORION SK MATA PELAJARAN : MATEMATIK W5: 10.00 pagi
STANDARD KANDUNGAN: `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJA Choose an
PEMBELAJARAN:
item.
BAHAN BANTU BELAJAR
KRITERIA KEJAYAAN:
(BBB):
Buku Teks
RINGKASAN AKTIVITI:
PETA PEMIKIRAN:
NILAI:
Bulatan
REFLEKSI:
Nota : kelas di ambil alih oleh guru pelatih sehingga Mei ARAS PEMBELAJARAN:
2019. Memahami
Mengaplikasi
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 21/03/2019 HARI : Khamis MASA : W9: 11.50 pagi hingga
KELAS: 5 SOLARIS SN MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN W11: 1.20 petang
STANDARD KANDUNGAN: Linear Programming `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Understand the copcept of linear programming.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Shaded the region on the graph in which every point Perbincangan
satisfies several linear inequalities.
KRITERIA KEJAYAAN: BAHAN BANTU BELAJAR
2. Find the linear inequality that defines a shaded
region. (BBB):
i. Set Induction. Buku Teks
ii. From modul – students solve the problem.
RINGKASAN AKTIVITI: iii. Contribute students in solving problems.. PETA PEMIKIRAN:
iv. Discussion and solution. Choose an item.
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 12 TARIKH : 22/03/2019 HARI : Jumaat MASA : W4: 9.00 pagi hingga
W5: 10.00 pagi
KELAS: 5 METEOR PA MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN
STANDARD KANDUNGAN: Linear Programming `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Understand the copcept of linear programming.
PEMBELAJARAN: Penerangan
Perbincangan
1. Shaded the region on the graph in which every
point satisfies several linear inequalities. BAHAN BANTU BELAJAR
KRITERIA KEJAYAAN:
2. Find the linear inequality that defines a shaded (BBB):
region. Buku Teks
i. Set induction.
ii. Give explanation to students. PETA PEMIKIRAN:
iii. Let them state the shaded region base on our Bulatan
RINGKASAN AKTIVITI:
previous lesson.
iv. Discussion and solution.. ARAS PEMBELAJARAN:
Memahami
NILAI: Systematic, patient and carefully.
REFLEKSI: PENTAKSIRAN & PENILAIAN:
Latihan Bertulis
VLE Frog:
Tidak Berkenaan
SMK SEKSYEN 9
RANCANGAN PELAJARAN HARIAN
SESI PAGI
MINGGU: 8 TARIKH : 22/02/2019 HARI : Jumaat MASA : W4: 9.00 pagi hingga
KELAS : 4 Aurora MATA PELAJARAN : MATEMATIK TAMBAHAN W6: 10.50 pagi
STANDARD KANDUNGAN: Fungsi `
OBJEKTIF / HASIL MOD PEMBELAJARAN:
Memahami konsep fungsi.
PEMBELAJARAN: Penerangan
1. Menentukan imej bagi suatu fungsi apabila Perbincangan
diberikan objek .
KRITERIA KEJAYAAN: BAHAN BANTU BELAJAR
2. Menentukan objek bagi suatu fungsi apabila
diberikan imej. (BBB):
i. Set induksi. Buku Teks
ii. Pelajar-pelajar diberikan penerangan.
RINGKASAN AKTIVITI: iii. Pelajar-pelajar diminta menyelesaikan masalah. PETA PEMIKIRAN:
iv. Perbincangan dan penyelesaian. Choose an item.
VLE Frog:
Tidak Berkenaan