Організація і проведення
педагогічної практики
«Пробні уроки і заняття»
Мета, зміст та завдання практики
Мета:
• поглибити і закріпити теоретичні знання,
одержані студентами при вивченні
педагогіки, психології, шкільної гігієни та
окремих методик, вчити застосовувати їх в
навчально-виховній роботі з учнями.
Завдання практики:
• виховання особистісно-мотиваційної готовності студентів
педагогічного коледжу до роботи вчителя початкових класів;
• формування вмінь і навичок спостерігати навчально-виховний
процес та аналізувати його;
• вивчення практикантами змісту і системи планування
навчальної роботи учителя початкової школи;
• вироблення практичних професійних вмінь і навичок організації
та здійснення навчально-виховної роботи з учнями;
• навчання студентів творчо застосовувати на практиці знання,
отримані при вивченні психолого-педагогічних дисциплін і
фахових методик;
• оволодіння студентами методами, прийомами і засобами
проведення уроків, занять, а також навичками керівництва
пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та
індивідуальних особливостей.
Зміст практики
• Ознайомлення з організацією навчально-виховного процесу в
початковій школі, з роботою досвідчених учителів.
• Написання конспектів пробних уроків і позакласних занять.
• Проведення пробних уроків і позакласних занять (всього 19).
• Спостереження та аналіз пробних уроків, занять практикантів
підгрупи.
• Ведення документації практики.
• Виготовлення наочності, дидактичного матеріалу.
• Вивчення вікових та індивідуальних особливостей молодших
школярів.
• Індивідуальна робота.
У процесі підготовки до педагогічної практики та
її проведення студенти повинні знати:
- структуру і зміст навчального плану та навчальних
програм початкової школи;
• структуру і зміст планування учителем початкових
класів навчальної роботи з молодшими школярами;
• методи навчання учнів;
• види домашніх завдань та ступінь самостійності
учнів при їх виконанні;
• структуру і зміст різних типів уроків, методику їх
підготовки і проведення;
• зміст і особливості організації позакласної
навчальної роботи з предметів початкової школи.
№
Навчальні предмети, заняття
Кількість уроків,
занять
Всього на одного
студента
1 Українська мова, читання 2
2 Математика 3
3 Російська мова, читання 1
4 Англійська мова 2
5 Трудове навчання 1
6 Інформатика 2
7 Образотворче мистецтво 1
8 Фізична культура 1
9 Природознавство 1
10 Основи здоров’я 1
11 Я у світі 1
12 Заняття з додаткової кваліфікації 2
13
Заняття під керівництвом викладача
педагогіки
1
Всього 19
Етапи підготовки пробного уроку
І. Підготовка до пробного уроку починається з усвідомлення теми, мети уроку на першій
консультації, яку дає вчитель класу.
ІІ. Після цього добре вивчити зміст запропонованого на даний урок матеріалу в
підручниках.
ІІІ. Виходячи зі змісту матеріалу, який опрацьовуватиметься на уроці, визначити мету уроку
(навчальну, виховну, розвивальну).
IV. Добре вивчити зміст матеріалу. Творчо опрацювати відповідну методичну літературу,
періодичну пресу.
V. Визначити, які ТЗН і наочні посібники, дидактичний матеріал можна використати на
уроці.
VI. Визначити тип уроку, продумати його структуру (урок-екскурсія; урок-подорож; урок-
гра; урок-конкурс; урок-усний журнал; комбінований урок).
VII. Продумати оптимальні методи і прийоми навчання, форми перевірки знань учнів,
поєднуючи індивідуальну перевірку з колективною, підготувати диференційовані завдання,
продумати систему повторення і закріплення вивченого.
VIII. Визначити місце, мету, час самостійної роботи на уроці, засоби її перевірки. Добрати
засоби стимулювання навчальної діяльності учнів, прийоми вироблення у школярів уміння
вчитися (слухати, аналізувати почуте, мислити, запам’ятовувати).
ІХ. Підібрати зміст домашнього завдання. Продумати інструктаж до домашнього завдання.
Х. Обміркувати підсумок уроку і написати конспект пробного уроку.
Структура уроків різних типів
(за В. О. Онищуком)
• Урок засвоєння нових знань
• Урок формування вмінь і навичок
• Урок застосування знань, навичок і вмінь
• Урок узагальнення та систематизації знань
• Урок контролю та корекції знань, навичок і вмінь
• Комбінований урок (засвоєння нових знань і перевірка раніше
вивченого)
Звітна документація
• Щоденник спостереження
• Щоденник обліку пробної практики студентів
Щоденник № 1
з педагогічної практики
«Пробні уроки і заняття»
Студент ( а, ки ) ____ групи
Бериславського педагогічного коледжу
імені В.Ф. Беньковського
(спеціальність 5.01010201 « Початкова освіта)
_________________________________________
прізвище, ім’я, по батькові
№
п/п
Предмет
Дата
проведенн
я
Клас Оцінка
Підпис
методист
а
2 стор. Мета і завдання практики «Пробні уроки і заняття» .
3-4 стор. Індивідуальний план і облік роботи
Предмет Урок Вчитель Школа
Клас
Методист Графік консультацій
_______________________
День | час | місце
5 стор. Місце практики. Методисти.
Графік консультацій.
6 стор. Розклад дзвінків.
7 стор. Зразок підпису плану-конспекту уроку.
План – конспект
пробного уроку з ___________
проведеного в _____ класі
Бериславської загальноосвітньої школи І- ІІІ ст. № 3
______________________________
дата проведення
Методист :
Вчитель:
Тему одержав від вчителя:________________/ дата /
Консультації одержав:
від вчителя ______________, _____________ / дата /
від методиста ___________, _____________ / дата /
Конспект перевірили і до уроку допустили:
Вчитель : _____________ / підпис /
Методист: ____________ / підпис /
Оцінка за конспект __________
Оцінка за урок: _____________
Щоденник № 2
Спостереження педагогічної практики
«Пробні уроки і заняття»
Студент ( а, ки ) ____ групи
Бериславського педагогічного коледжу
імені В.Ф. Беньковського
(спеціальність 5.01010201 « Початкова освіта)
_______________________________________
прізвище, ім’я, по батькові
Дата
Предмет,
клас,
вчитель
Студент –
практикант
Зміст уроку Аналіз
Тема:
Мета:
Тип уроку:
Хід уроку:
І розділ: Типи та структура уроків
ІІ розділ: Схема аналізу уроків, занять, виховних заходів.
ІІІ розділ: Схема запису спостереження уроків, занять, заходів.

More Related Content

DOCX
Аналіз відвіданого уроку
PPTX
Portret ivana
PPTX
Діяльність українських парламентських громад у I і II Державних Думах
PPTX
вимоги до ведення зошитів
PDF
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
PPTX
презентація садочка
PDF
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
DOCX
Стратегія розвитку закладу освіти
Аналіз відвіданого уроку
Portret ivana
Діяльність українських парламентських громад у I і II Державних Думах
вимоги до ведення зошитів
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
презентація садочка
Навчальна програма з української літератури для 5 кл. (підручник Авраменка О.)
Стратегія розвитку закладу освіти

What's hot (20)

PDF
Проекти з біології
PPTX
Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами
PDF
Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в школі
PDF
Борис Грінченко: "З любов'ю до дитини та її світу" (віртуальна книжкова виста...
PDF
Dpa 2010-9kl-dyktanty
PPTX
презенація на нараду «ЯК ЗРОБИТИ УРОК ЦІКАВИМ»
PPTX
Міжнародний день сім'ї
DOC
інноваційні технології на уроках історії
DOC
заповнення класних журналів
DOC
Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)
PDF
9 клас. мій конспект. всесвітня історія. 2010
PDF
Зразок схеми презентації для МАН
PDF
інформаційно-віртуальний стенд «Грек  за  походженням  – патріот України за п...
DOCX
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
PPTX
Презентація-огляд «За землю, за волю, за козацьку долю» (до Дня українського ...
PDF
1.5 моніторинг мистецтво 20-21.pdf
PDF
Моніторинг 1.2.pdf
DOCX
звіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотні
PDF
Зразки каліграфічного написання літер і цифр
Проекти з біології
Монтессорі-терапія в комплексній реабілітації дітей з особливими потребами
Порядок подання та розгляду заяв про випадки булінгу (цькування) в школі
Борис Грінченко: "З любов'ю до дитини та її світу" (віртуальна книжкова виста...
Dpa 2010-9kl-dyktanty
презенація на нараду «ЯК ЗРОБИТИ УРОК ЦІКАВИМ»
Міжнародний день сім'ї
інноваційні технології на уроках історії
заповнення класних журналів
Яким повинен бути конспект уроку (методичні рекомендації)
9 клас. мій конспект. всесвітня історія. 2010
Зразок схеми презентації для МАН
інформаційно-віртуальний стенд «Грек  за  походженням  – патріот України за п...
Патріотичне виховання на уроках в початковій школі
Презентація-огляд «За землю, за волю, за козацьку долю» (до Дня українського ...
1.5 моніторинг мистецтво 20-21.pdf
Моніторинг 1.2.pdf
звіт про проведені заходи до дня вшанування памяті героіїв небесної сотні
Зразки каліграфічного написання літер і цифр
Ad

Similar to Практика Пробні уроки та заняття. ІІІ курс (20)

ODP
лекція 3
PPTX
Педагогічне портфоліо (Кохан Марії Степанівни)
PPT
експеримент обл семінар
PPTX
My teaching practice in lockdown 2020 danyliv
DOCX
план роботи шкільного методичного об
DOC
peddosvid-mig
ODP
Передовий педагогічний досвід
ODP
Peredoviy pedagogichniy dosvid
ODP
Gtgugulygu
PPTX
звіт мо початкових класів
PPTX
вільненський нвк початк. шк..Pptx
PPTX
Звіт з педагогічної практики КГ №95
DOCX
Posybnyk
PPT
ммо 10.01.14
DOCX
сеінар практикум днз№22
PPTX
Портфоліо гаврилової і.м.
PPT
Виступ Свічкарьова І.Б
лекція 3
Педагогічне портфоліо (Кохан Марії Степанівни)
експеримент обл семінар
My teaching practice in lockdown 2020 danyliv
план роботи шкільного методичного об
peddosvid-mig
Передовий педагогічний досвід
Peredoviy pedagogichniy dosvid
Gtgugulygu
звіт мо початкових класів
вільненський нвк початк. шк..Pptx
Звіт з педагогічної практики КГ №95
Posybnyk
ммо 10.01.14
сеінар практикум днз№22
Портфоліо гаврилової і.м.
Виступ Свічкарьова І.Б
Ad

More from Beryslav Pedagogical College (20)

PPTX
PPTX
Всесвітній День водно-болотних угідь
PPT
нова українська школа. семінар 2018, січень
PPT
Партнерська педагогіка
PPTX
Ранкова зустріч-Планети-сонячної-системи
PPT
Підготовка студентів до участі в обласній олімпіаді
PPTX
6. презентация досвід ейдетика мо
PPTX
3. жукова ю.в.
PPTX
5. презентация уваркина
PPTX
До 300- річчя Григорія Осиповича Кониського
PPTX
оформлення дослідження, методички 2017
PPTX
24 травня день слов'янських мов
PPTX
Sukhomlinskiy dlya prezentatsiyi
PPTX
грушевський драгоманов
PPTX
вінграновський
PPTX
констянтин ціалковський
PPTX
яворівський
PPTX
і. микитенко
PPTX
озоновий шар
Всесвітній День водно-болотних угідь
нова українська школа. семінар 2018, січень
Партнерська педагогіка
Ранкова зустріч-Планети-сонячної-системи
Підготовка студентів до участі в обласній олімпіаді
6. презентация досвід ейдетика мо
3. жукова ю.в.
5. презентация уваркина
До 300- річчя Григорія Осиповича Кониського
оформлення дослідження, методички 2017
24 травня день слов'янських мов
Sukhomlinskiy dlya prezentatsiyi
грушевський драгоманов
вінграновський
констянтин ціалковський
яворівський
і. микитенко
озоновий шар

Recently uploaded (20)

PDF
Тарас Шевченко "Іван Підкова". Аналіз твору
PDF
1_mis_k_2024 - яів підіяюов лвоаядлв аод
PDF
8_h_y_2025 - л плдвап лвоатпл оявтаплоявт
PDF
8_mys_k_2025 - ляо полячв опяывпол ывя ыж
PDF
Пісні літературного походження. Допомога учню
PPTX
Геометрія Евкліда» (Elementa practica…(1625 р.)
PPTX
Звіт самооцінювання 2024-2025 навчальний рік
PDF
Тарас Шевченко "Думка". Аналіз вірша. Допомога учню
PDF
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу...
PPTX
Бібліотеки на захисті ментального здоров'я
PDF
1_yds_gil_2024-2 - ялівр аялівра ліявора
PDF
2_am_g_2024 - влопіл поялвіоп лв поввчла
PDF
1_mis_r_2024 - ялво пждіявоп дявло пялдво
PDF
Тарас Григорович Шевченко. Біографія поета
PDF
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 8 класу...
PDF
8_in_k_2025 - ялв оплдвоа лпваодл пов пп
PPTX
Херсонська Зміївка: до та після окупації
PDF
Я.Стельмах "Химера лісового озера, або Митькозавр з Юрківки"
PDF
1_am_g_2024 - двлпоядл овп лчаво пдлвав длп
PDF
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу...
Тарас Шевченко "Іван Підкова". Аналіз твору
1_mis_k_2024 - яів підіяюов лвоаядлв аод
8_h_y_2025 - л плдвап лвоатпл оявтаплоявт
8_mys_k_2025 - ляо полячв опяывпол ывя ыж
Пісні літературного походження. Допомога учню
Геометрія Евкліда» (Elementa practica…(1625 р.)
Звіт самооцінювання 2024-2025 навчальний рік
Тарас Шевченко "Думка". Аналіз вірша. Допомога учню
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 1 класу...
Бібліотеки на захисті ментального здоров'я
1_yds_gil_2024-2 - ялівр аялівра ліявора
2_am_g_2024 - влопіл поялвіоп лв поввчла
1_mis_r_2024 - ялво пждіявоп дявло пялдво
Тарас Григорович Шевченко. Біографія поета
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 8 класу...
8_in_k_2025 - ялв оплдвоа лпваодл пов пп
Херсонська Зміївка: до та після окупації
Я.Стельмах "Химера лісового озера, або Митькозавр з Юрківки"
1_am_g_2024 - двлпоядл овп лчаво пдлвав длп
Результати вибору електронних версій оригінал-макетів підручників для 2 класу...

Практика Пробні уроки та заняття. ІІІ курс

  • 1. Організація і проведення педагогічної практики «Пробні уроки і заняття»
  • 2. Мета, зміст та завдання практики Мета: • поглибити і закріпити теоретичні знання, одержані студентами при вивченні педагогіки, психології, шкільної гігієни та окремих методик, вчити застосовувати їх в навчально-виховній роботі з учнями.
  • 3. Завдання практики: • виховання особистісно-мотиваційної готовності студентів педагогічного коледжу до роботи вчителя початкових класів; • формування вмінь і навичок спостерігати навчально-виховний процес та аналізувати його; • вивчення практикантами змісту і системи планування навчальної роботи учителя початкової школи; • вироблення практичних професійних вмінь і навичок організації та здійснення навчально-виховної роботи з учнями; • навчання студентів творчо застосовувати на практиці знання, отримані при вивченні психолого-педагогічних дисциплін і фахових методик; • оволодіння студентами методами, прийомами і засобами проведення уроків, занять, а також навичками керівництва пізнавальною діяльністю школярів відповідно до їх вікових та індивідуальних особливостей.
  • 4. Зміст практики • Ознайомлення з організацією навчально-виховного процесу в початковій школі, з роботою досвідчених учителів. • Написання конспектів пробних уроків і позакласних занять. • Проведення пробних уроків і позакласних занять (всього 19). • Спостереження та аналіз пробних уроків, занять практикантів підгрупи. • Ведення документації практики. • Виготовлення наочності, дидактичного матеріалу. • Вивчення вікових та індивідуальних особливостей молодших школярів. • Індивідуальна робота.
  • 5. У процесі підготовки до педагогічної практики та її проведення студенти повинні знати: - структуру і зміст навчального плану та навчальних програм початкової школи; • структуру і зміст планування учителем початкових класів навчальної роботи з молодшими школярами; • методи навчання учнів; • види домашніх завдань та ступінь самостійності учнів при їх виконанні; • структуру і зміст різних типів уроків, методику їх підготовки і проведення; • зміст і особливості організації позакласної навчальної роботи з предметів початкової школи.
  • 6. № Навчальні предмети, заняття Кількість уроків, занять Всього на одного студента 1 Українська мова, читання 2 2 Математика 3 3 Російська мова, читання 1 4 Англійська мова 2 5 Трудове навчання 1 6 Інформатика 2 7 Образотворче мистецтво 1 8 Фізична культура 1 9 Природознавство 1 10 Основи здоров’я 1 11 Я у світі 1 12 Заняття з додаткової кваліфікації 2 13 Заняття під керівництвом викладача педагогіки 1 Всього 19
  • 7. Етапи підготовки пробного уроку І. Підготовка до пробного уроку починається з усвідомлення теми, мети уроку на першій консультації, яку дає вчитель класу. ІІ. Після цього добре вивчити зміст запропонованого на даний урок матеріалу в підручниках. ІІІ. Виходячи зі змісту матеріалу, який опрацьовуватиметься на уроці, визначити мету уроку (навчальну, виховну, розвивальну). IV. Добре вивчити зміст матеріалу. Творчо опрацювати відповідну методичну літературу, періодичну пресу. V. Визначити, які ТЗН і наочні посібники, дидактичний матеріал можна використати на уроці. VI. Визначити тип уроку, продумати його структуру (урок-екскурсія; урок-подорож; урок- гра; урок-конкурс; урок-усний журнал; комбінований урок). VII. Продумати оптимальні методи і прийоми навчання, форми перевірки знань учнів, поєднуючи індивідуальну перевірку з колективною, підготувати диференційовані завдання, продумати систему повторення і закріплення вивченого. VIII. Визначити місце, мету, час самостійної роботи на уроці, засоби її перевірки. Добрати засоби стимулювання навчальної діяльності учнів, прийоми вироблення у школярів уміння вчитися (слухати, аналізувати почуте, мислити, запам’ятовувати). ІХ. Підібрати зміст домашнього завдання. Продумати інструктаж до домашнього завдання. Х. Обміркувати підсумок уроку і написати конспект пробного уроку.
  • 8. Структура уроків різних типів (за В. О. Онищуком) • Урок засвоєння нових знань • Урок формування вмінь і навичок • Урок застосування знань, навичок і вмінь • Урок узагальнення та систематизації знань • Урок контролю та корекції знань, навичок і вмінь • Комбінований урок (засвоєння нових знань і перевірка раніше вивченого)
  • 9. Звітна документація • Щоденник спостереження • Щоденник обліку пробної практики студентів
  • 10. Щоденник № 1 з педагогічної практики «Пробні уроки і заняття» Студент ( а, ки ) ____ групи Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф. Беньковського (спеціальність 5.01010201 « Початкова освіта) _________________________________________ прізвище, ім’я, по батькові
  • 11. № п/п Предмет Дата проведенн я Клас Оцінка Підпис методист а 2 стор. Мета і завдання практики «Пробні уроки і заняття» . 3-4 стор. Індивідуальний план і облік роботи
  • 12. Предмет Урок Вчитель Школа Клас Методист Графік консультацій _______________________ День | час | місце 5 стор. Місце практики. Методисти. Графік консультацій.
  • 13. 6 стор. Розклад дзвінків. 7 стор. Зразок підпису плану-конспекту уроку. План – конспект пробного уроку з ___________ проведеного в _____ класі Бериславської загальноосвітньої школи І- ІІІ ст. № 3 ______________________________ дата проведення Методист : Вчитель: Тему одержав від вчителя:________________/ дата / Консультації одержав: від вчителя ______________, _____________ / дата / від методиста ___________, _____________ / дата / Конспект перевірили і до уроку допустили: Вчитель : _____________ / підпис / Методист: ____________ / підпис / Оцінка за конспект __________ Оцінка за урок: _____________
  • 14. Щоденник № 2 Спостереження педагогічної практики «Пробні уроки і заняття» Студент ( а, ки ) ____ групи Бериславського педагогічного коледжу імені В.Ф. Беньковського (спеціальність 5.01010201 « Початкова освіта) _______________________________________ прізвище, ім’я, по батькові
  • 15. Дата Предмет, клас, вчитель Студент – практикант Зміст уроку Аналіз Тема: Мета: Тип уроку: Хід уроку: І розділ: Типи та структура уроків ІІ розділ: Схема аналізу уроків, занять, виховних заходів. ІІІ розділ: Схема запису спостереження уроків, занять, заходів.