SlideShare a Scribd company logo
Тема. Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків____________
Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про роль сім’ї у їхньому житті;
удосконалювати способи взаємин з членами сім’ї; дати уявлення про захист прав
дитини та членам його сім’ї; розвивати творчі здібності, самостійність суджень,
уміння робити висновки; виховувати почуття самоповаги і поваги до членів сім’ї.
Обладнання: малюнки за темою уроку; картки для роботи в парах; презентація
«Правова скринька»
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Слухання тексту казки «Найгарніша мама». Обговорення його змісту
Випало Совеня з гнізда та й повзає. Далеко забилось, не може знайти рідного
гнізда. Побачили птахи малого — некрасивого, з великою голівкою, вухатого,
банькатого, жовторотого. Побачили та й питають, дивуючись:
— Хто ти такий, де ти взявся?
— Я Совеня,— відповідає мале.— Я випало з гнізда, не вмію ще літати і вдень дуже
погано бачу. Я шукаю маму.
— Хто ж твоя мама? — питає Соловей.
— Моя мама Сова,— гордо відповідає Совеня.
— Яка ж вона? — питає Дятел.
— Моя мама найгарніша.
— Розкажи, яка ж вона, — питає Дрізд.
— У неї голова, вуха й очі такі, як у мене, — відповідає з гордістю Совеня.
— Ха-ха-ха! — зареготали Соловей, Дятел і Дрізд.— Та ти ж потвора. Отже, і мати
твоя така сама потвора.
— Неправда! — закричало Совеня.— Мама в мене найгарніша.
Почула його крик Сова, прилетіла потихеньку, взяла Совеня за лапку й повела
до рідного гнізда. Совеня уважно подивилося на свою маму: вона була найгарніша.
— Чи любило Совеня свою матусю?
— Як Сова ставиться до своєї дитинки?
2. Вправа «Мікрофон»
— Що таке сім’я?
— Що у вашій сім’ї цінують найбільше?
— Розкажіть про свою сім’ю. Скільки членів у вашій сім’ї? Які є хатні улюбленці? А
якщо є, чи вважаєте ви їх членами своєї сім’ї?
ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку
— Сьогодні ми пригадаємо, що нам відомо про право дитини на проживання в
сім’ї, на піклування батьків.
ІV. Робота над темою уроку
1. Тезаурус «Що таке сім’я?». Робота в парах
— Щоб дізнатися, як Василь Олександрович Сухомлинський писав про сім’ю,
роз’єднайте слова та прочитайте їх.
Сім’яцепервиннесередовище,основналанкавсистемі,дедитинаповиннавчитисяробити
добро.
(Сім’я — це первинне середовище, основна ланка в системі, де дитина повинна
вчитися робити добро.)
Сім’яцеджерело,водамиякогоживитьсяповноводнарічканашоїдержави.
(Сім’я — це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави.)
2. Презентація «Правова скринька»
Згідно зі статтею 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей
до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних
батьків.
Стаття 18 Конвенції ООН. Відповідальність батьків. Батьки несуть рівну
відповідальність за виховання дитини. Держава надає батькам належну допомогу у
виконанні ними обов’язків стосовно дітей. Держава має забезпечувати належний
догляд за дітьми, батьки яких працюють.
Стаття 27 Конвенції ООН. Батьки або інші особи, які виховують дитину,
несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і
фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.
Стаття 13 Закону України «Про охорону дитинства» — Дитина й сім’я.
Сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального,
культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе
відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на
проживання в сім’ї разом із батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків.
Неповна сім’я — це сім’я, що складається лише з матері або батька й дитини (дітей).
Багатодітна сім’я — це сім’я, що складається з батьків або одного з батьків і трьох та
більше дітей. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей.
Декларація прав дитини. Принцип 6
Дитина для повного і гармонійного розвитку її особи потребує любові і розуміння.
Вона повинна, якщо це можливо, зростати під опікою і відповідальністю своїх батьків
і, в усякому разі, в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості;
малолітню дитину не слід, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, розлучати
зі своєю матір’ю.
V. Фізкультхвилинка
VІ. Закріплення вивченого матеріалу
1. Розучування вірша Вероніки Рибальченко
Сім’я — це слово дороге.
У слові цім тепло і ласка,
Нехай же уряд захистить
Дитяче і сімейне щастя!
Сім’я — це родина,
У родині — дитина,
А для України —
Сім’я головна!
2. Написання твору-мініатюри про сім’ю
Раз — турботлива матуся,
два — до татка пригорнуся,
бабця — три, дідусь — чотири,
п’ять — сестричку полічили.
Ось така моя родина:
і привітна, і гостинна.
— Напишіть про свою сім’ю.
VІІ. Підсумок уроку
Читання написаних творів-мініатюр про сім’ю.

More Related Content

PPT
презентация Microsoft office power point
PPT
успішна соціалізація дошкільника
PPT
"Форми і методи роботи з батьками"
PPTX
Презентація групи №4
PPT
ДНЗ №400 група №1
PPT
презентація роботи з батьками група № 9
PPTX
днз №400 група №9
PPTX
ґендерне виховання дітей молодшого віку засобами ігор
презентация Microsoft office power point
успішна соціалізація дошкільника
"Форми і методи роботи з батьками"
Презентація групи №4
ДНЗ №400 група №1
презентація роботи з батьками група № 9
днз №400 група №9
ґендерне виховання дітей молодшого віку засобами ігор

What's hot (11)

PPTX
зона психологічного розвантаження в спеціальній групі днз
PPT
презентация групі 4
PPTX
Портфоліо
PPTX
родинно сімейне виховання
PPTX
формування понять про геометричні фігури дітей раннього віку, засобами дидакт...
PPTX
ркднз №37оленка
PPTX
днз №400 група №11
PPT
презентация 6 група
PPTX
Проект "Моя сім'я"
PPT
родинно сімейне виховання
PPTX
Родинне виховання та його вплив на особистісний розвиток
зона психологічного розвантаження в спеціальній групі днз
презентация групі 4
Портфоліо
родинно сімейне виховання
формування понять про геометричні фігури дітей раннього віку, засобами дидакт...
ркднз №37оленка
днз №400 група №11
презентация 6 група
Проект "Моя сім'я"
родинно сімейне виховання
Родинне виховання та його вплив на особистісний розвиток
Ad

Similar to Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків (20)

DOCX
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
DOC
формування комунікативної культури дитини у сім’ї
DOCX
доповідь на тему
DOCX
PPTX
Organizaciya roboti z_batkami
DOCX
PPT
сімейне виховання у поглядах русової
PDF
Лепбук до МШБ - 2018
DOCX
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
DOC
робота кл. кер. з проблем. сім
PPS
"Декларація прав дитини"
PPTX
ркднз№36 орлик
PPT
пемковська олена степанівна
DOC
геть насильство над дітьми
PPTX
12 група
PPTX
12 група
PPTX
Батьківські збори
PPTX
Модель виховної роботи Коломийської ЗОШ І-ІІ ст. №10
Дитинство — особливий період життя людини. Документи, що захищають права дитини
формування комунікативної культури дитини у сім’ї
доповідь на тему
Organizaciya roboti z_batkami
сімейне виховання у поглядах русової
Лепбук до МШБ - 2018
мир та злагода – основна умова існування землі та людства
робота кл. кер. з проблем. сім
"Декларація прав дитини"
ркднз№36 орлик
пемковська олена степанівна
геть насильство над дітьми
12 група
12 група
Батьківські збори
Модель виховної роботи Коломийської ЗОШ І-ІІ ст. №10
Ad

More from Ковпитська ЗОШ (20)

DOC
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
DOC
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
DOC
Анкета для батьків учнів 1-го класу
DOC
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
PDF
Morning meeting - Ранкові зустрічі
DOCX
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
DOC
Ранкова зустріч
PPT
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
DOCX
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
DOCX
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
PPTX
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
PDF
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
PDF
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
DOC
Виховання любові до природи за Сухомлинським
DOC
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
DOCX
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
PDF
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
PDF
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
DOCX
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
DOCX
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)
Анкета для батьків учнів 1-х класів (бланки)
АНКЕТА ДЛЯ БАТЬКІВ УЧНІВ 1 КЛАСІВ
Анкета для батьків учнів 1-го класу
АДАПТАЦІЯ ДІТЕЙ У 1,5,10 КЛАСАХ (Шкільний СВІТ)
Morning meeting - Ранкові зустрічі
Ранкова зустріч розвиток взаємоповаги та толерантності
Ранкова зустріч
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ (біографія)
СПАДЩИНА В. О. СУХОМЛИНСЬКОГО ЯК СКЛАДОВА МОРАЛЬНОГО ВИХОВАННЯ ПІДРОСТАЮЧОГО ...
Педагогічна спадщина В. О. Сухомлинського
ВАСИЛЬ ОЛЕКСАНДРОВИЧ СУХОМЛИНСЬКИЙ
ІСТОРИКО-ПЕДАГОГІЧНИЙ АЛЬМАНАХ В.О. СУХОМЛИНСЬКИЙ У ДІАЛОЗІ З СУЧАСНІСТЮ
Витоки передшкільної освіти в педагогічному вимірі В.Сухомлинського реалії і ...
Виховання любові до природи за Сухомлинським
План виховної роботи на ІІ семестр гімназія 2014
Використання QR-кодів у освітньому середовищі
Методика навчання мистецтва у початковій школі Посібник для вчителів JI. М. ...
ВЧИМОСЯ ЖИТИ РАЗОМ. Посібник для вчителя З РОЗВИТКУ СОЦІАЛЬНИХ НАВИЧОК у курс...
Орієнтовні теми для Щоденника вражень
Інтегроване заняття Я досліджую світ. Теми тижня (вибірково)

Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків

  • 1. Тема. Право дитини на проживання в сім’ї та на піклування батьків____________ Мета: узагальнити та систематизувати знання учнів про роль сім’ї у їхньому житті; удосконалювати способи взаємин з членами сім’ї; дати уявлення про захист прав дитини та членам його сім’ї; розвивати творчі здібності, самостійність суджень, уміння робити висновки; виховувати почуття самоповаги і поваги до членів сім’ї. Обладнання: малюнки за темою уроку; картки для роботи в парах; презентація «Правова скринька» Хід уроку І. Організаційний момент ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Слухання тексту казки «Найгарніша мама». Обговорення його змісту Випало Совеня з гнізда та й повзає. Далеко забилось, не може знайти рідного гнізда. Побачили птахи малого — некрасивого, з великою голівкою, вухатого, банькатого, жовторотого. Побачили та й питають, дивуючись: — Хто ти такий, де ти взявся? — Я Совеня,— відповідає мале.— Я випало з гнізда, не вмію ще літати і вдень дуже погано бачу. Я шукаю маму. — Хто ж твоя мама? — питає Соловей. — Моя мама Сова,— гордо відповідає Совеня. — Яка ж вона? — питає Дятел. — Моя мама найгарніша. — Розкажи, яка ж вона, — питає Дрізд. — У неї голова, вуха й очі такі, як у мене, — відповідає з гордістю Совеня. — Ха-ха-ха! — зареготали Соловей, Дятел і Дрізд.— Та ти ж потвора. Отже, і мати твоя така сама потвора. — Неправда! — закричало Совеня.— Мама в мене найгарніша. Почула його крик Сова, прилетіла потихеньку, взяла Совеня за лапку й повела до рідного гнізда. Совеня уважно подивилося на свою маму: вона була найгарніша. — Чи любило Совеня свою матусю? — Як Сова ставиться до своєї дитинки? 2. Вправа «Мікрофон» — Що таке сім’я? — Що у вашій сім’ї цінують найбільше? — Розкажіть про свою сім’ю. Скільки членів у вашій сім’ї? Які є хатні улюбленці? А якщо є, чи вважаєте ви їх членами своєї сім’ї? ІІІ. Повідомлення теми та мети уроку — Сьогодні ми пригадаємо, що нам відомо про право дитини на проживання в сім’ї, на піклування батьків. ІV. Робота над темою уроку 1. Тезаурус «Що таке сім’я?». Робота в парах — Щоб дізнатися, як Василь Олександрович Сухомлинський писав про сім’ю, роз’єднайте слова та прочитайте їх. Сім’яцепервиннесередовище,основналанкавсистемі,дедитинаповиннавчитисяробити добро. (Сім’я — це первинне середовище, основна ланка в системі, де дитина повинна вчитися робити добро.) Сім’яцеджерело,водамиякогоживитьсяповноводнарічканашоїдержави. (Сім’я — це джерело, водами якого живиться повноводна річка нашої держави.)
  • 2. 2. Презентація «Правова скринька» Згідно зі статтею 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття. Повнолітні діти зобов’язані піклуватися про своїх непрацездатних батьків. Стаття 18 Конвенції ООН. Відповідальність батьків. Батьки несуть рівну відповідальність за виховання дитини. Держава надає батькам належну допомогу у виконанні ними обов’язків стосовно дітей. Держава має забезпечувати належний догляд за дітьми, батьки яких працюють. Стаття 27 Конвенції ООН. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини. Стаття 13 Закону України «Про охорону дитинства» — Дитина й сім’я. Сім’я є природним середовищем для фізичного, духовного, інтелектуального, культурного, соціального розвитку дитини, її матеріального забезпечення і несе відповідальність за створення належних умов для цього. Кожна дитина має право на проживання в сім’ї разом із батьками або в сім’ї одного з них та на піклування батьків. Неповна сім’я — це сім’я, що складається лише з матері або батька й дитини (дітей). Багатодітна сім’я — це сім’я, що складається з батьків або одного з батьків і трьох та більше дітей. Батько і мати мають рівні права та обов’язки щодо своїх дітей. Декларація прав дитини. Принцип 6 Дитина для повного і гармонійного розвитку її особи потребує любові і розуміння. Вона повинна, якщо це можливо, зростати під опікою і відповідальністю своїх батьків і, в усякому разі, в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітню дитину не слід, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, розлучати зі своєю матір’ю. V. Фізкультхвилинка VІ. Закріплення вивченого матеріалу 1. Розучування вірша Вероніки Рибальченко Сім’я — це слово дороге. У слові цім тепло і ласка, Нехай же уряд захистить Дитяче і сімейне щастя! Сім’я — це родина, У родині — дитина, А для України — Сім’я головна! 2. Написання твору-мініатюри про сім’ю Раз — турботлива матуся, два — до татка пригорнуся, бабця — три, дідусь — чотири, п’ять — сестричку полічили. Ось така моя родина: і привітна, і гостинна. — Напишіть про свою сім’ю. VІІ. Підсумок уроку Читання написаних творів-мініатюр про сім’ю.